Termín: 6. dubna 2016 od 16.00 hodin

Místo: DEPO 2015, Presslova 14, Plzeň

Česká komora architektů (ČKA) ve spolupráci se spolkem Pěstuj prostor a kreativní zónou DEPO2015 pořádala další setkání z debatního cyklu OTTA (Otevřený think tank architektů). Setkání navázalo na debatu z listopadu 2013 „Aktivismus a participace v architektuře“.

Zapojení veřejnosti do péče o prostředí, ve kterém žije, se stává stále žádanější a důležitější. Participace spojená s vytvářením fyzického prostředí (architektura včetně územního plánování) má svá specifika. Vycházejí z kreativní povahy navrhování a profesní zodpovědnosti autorizovaných odborníků a bohužel nejsou často z neznalosti zohledňována. Je zapotřebí propojovat architekty se sociology a dalšími odborníky na participaci.

Cílem akce bylo přinést odpovědi na témata s participací spojená. Jak zadávat participaci a jak architektonické práce s participací? Jak nastavit participaci u plánování a developerské výstavby? Jak při přípravě participativních projektů spolupracuje veřejný sektor, neziskovky?  Smyslem think tanku je definovat vhodnou pozici ČKA.

Moderátoři diskuse: Petr Lešek, ČKA a Petr Klíma, Pěstuj prostor, z. s.

Na setkání vystoupili:
P
etr Klápště, Nature Systems
Marek Sivák, Pěstuj prostor, z. s.
Petr Návrat, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

Zápis z debatního setkání naleznete zde

IMG 7540 (1280x853)


Pozvánka ke stažení >>