ČKA a agentura pro mezinárodní propagaci bruselských a valonských architektů.


15. října 2013 se na půdě ČKA uskutečnila podnětná schůzka s projektovou manažerkou Nathalie Brison ze agentury pro mezinárodní propagaci bruselských a valonských architektů Wallonie-Bruxelles Architectures (WBA).

Za Komoru se jednání zúčastnila ředitelka kanceláře Vladimíra Těšitelová, právní poradkyně představenstva Daniela Rybková, sekretář pro zahraniční záležitosti Kateřina Folprechtová a místopředseda ČKA a předseda PS pro zahraničí Josef Smutný.

Příjemná diskuze přinesla řadu přínosných podnětů. Nathalie Brison představitelům ČKA předestřela zajímavé a pozitivní zkušenosti s podporou valonských architektů na mezinárodní scéně. Bližší a poutavé informace o cílech a formě propagace tamní architektury jsou dostupné na webové stránce http://www.wbarchitectures.be/en/missions/.

A jak agentura WBA funguje? Její roční rozpočet je zhruba 150 000 eur. Každý rok musí agentura prokázat výsledky a obhájit rozpočet na následující rok u svých zřizovatelů. Jsou jimi Wallonia-Brussels International (WBI) a Wallonia-Brussels Féderation. Zároveň úzce spolupracuje s Walloon Export and Foreign Investments Agency (AWEX) a Brussels Invest & Export.

Praxe potvrdila, že tamní systém funguje pozitivně a že je možné v něm naleznout řadu bodů, které bychom mohli aplikovat i v českém prostředí. Připomeňme jen, že ČKA má své zahraniční zástupce, je tedy možné se v Belgii inspirovat.

Pro více informací a v případě vašeho zájmu a vašich možných aktivit v tomto tématu navštivte web http://www.wbarchitectures.be/, či kontaktujte místopředsedu ČKA Josefa Smutného na e-mailu josef.smutny@hotmail.com a na telefonu +420 775 550 017.