Od září budeme vědět, jaké dřevostavby se Čechům líbí.


Zajimavosti_drevostavby_0814

Tisková zpráva, Brno, 26. srpna 2014

Dne 1. září bude spuštěna interaktivní galerie, ve které můžete dávat hlasy domům, které vám jednoduše padnou do oka. Galerie nese příznačný název 100 dřevostaveb, které se vám líbí a vystaveny v ní jsou dřevěné domy realizované českými stavebními firmami.

V České republice se ročně postaví kolem 2000 dřevostaveb, přesto je stále obtížné určit, jak vypadají domy, ve kterých by chtěli Češi bydlet. Vítězí u investorů spíše typové domky, roubenky nebo individuální projekty od architektů? Tuto otázku si položil před časem Petr Novák, zakladatel portálu Dřevostavitel.cz, jehož cílem je zpopularizovat bydlení v dřevěných domech.

„Lidé chodí po veletrzích a sbírají propagační materiály, zjišťují, jaké jsou možnosti, používané materiály a technologie, ale pak nakonec za firmou přijdou s obrázkem a větou „Postavte nám takovýto domek.“ Projektem 100 dřevostaveb, které se vám líbí proto chceme dát prostor dřevostavitelským firmám, aby mohly ukázat, jaké dřevostavby dnes staví a budoucím investorům dát možnost najít dům, který se jim bude líbit a dát mu hlas. To vše na jednom místě,“ popisuje záměr projektu Novák.

Jednou z hlavních myšlenek projektu byla jednoduchost: firmy nahrávají domy do galerie zdarma a trvá jim to méně než 10 minut a hlasování je ještě jednodušší – jedno kliknutí. Kromě firem se do galerie mohou se svými domy přihlásit i stavebníci, kteří své domy stavěli svépomocí.

V tuto chvíli jsou domy v galerii řazeny podle data jejich přidání, od 1. září již budou rozhodovat počty hlasů, které dostanou. Kterým domům dáte hlas vy?

Web o projektu: www.100drevostaveb.cz
Kontakt: Jana Stará, jana.stara@drevostavitel.cz