Světově uznávaná a oceněná kniha od Aleksandry a Daniela Mizielińských právě vychází v češtině! Vydala ji Jana Kostelecká.


Publikace_DOMEK_cover

Bestseller polských autorů z roku 2008 o současné architektuře pro děti se konečně dočkal českého vydání.

D.O.M.E.K. představuje vtipného a kreativního průvodce po pětatřiceti nevšedních domech z celého světa. Je určený pro děti a dospělé, kteří se chtějí bavit a přitom se dozvědět něco o současné architektuře.

Mezi prezentovanými stavbami nechybí stavby Shigeru Bana, Andrease Strausse či Rema Koolhaase. Publikace srozumitelnou a zábavnou cestou ukazuje, že každý dům navrhli konkrétní architekti pro konkrétní obyvatele. Prozrazuje také, jak návrh a konstrukci každého domu ovlivňuje řada faktorů: představy jeho majitelů, povětrnostní podmínky, umístění, množství peněz, architektova vynalézavost, časové omezení pro výstavbu, typ materiálu, ze kterého bude postaven, potřeba využití již existujícího domu či okolí stavby.

D.O.M.E.K.
si klade za cíl inspirovat rodiče, prarodiče, kamarády či učitele, aby společně s dětmi podnikali objevitelské výpravy do svého okolí a pátrali společně po zajímavých stavbách.

Další informace na webových stránkách www.domek-knizka.

Tisková zpráva >>

Publikace_DOMEK_cajovy