České centrum Londýn a Britská rada Londýn vyhlašují architektonickou rezidenci v rámci Londýnského festivalu architektury.


london festival of architecture 2014

Rezidence je určena architektům s minimálně dvouletou praxí působícím v České republice, kteří hledají příležitost k získání zkušeností z mezinárodních projektů a spolupráce v jednom ze zavedených londýnských ateliérů.

Jedná se o jednu z deseti rezidencí pro zahraniční architekty, které pro tento rok vyhlásila Britská rada v Londýně jako hlavní program Mezinárodní přehlídky architektury, kterou každoročně pořádá ve spolupráci s kulturními instituty jednotlivých zemí v rámci Londýnského festivalu architektury.

Hlavním tématem je fenomén architekta-emigranta a vliv výsledné architektury na dnešní podobu Londýna. Rezidenti společně se svými partnery z londýnských studií budou mít za úkol zpracovat zadání Britské rady na téma architektura emigrantův Londýně a architektonického vztahu ikonické budovy maďarského architekta Erno Goldfingera Balfron Tower k okolí a její relevanci v mezinárodním kontextu. Rezidence bude zakončena veřejnou prezentací výsledných projektů na sympóziu konaném 21. června, přičemž rezidenti budou také příležitostně přispívat na onlinovou platformu a výsledky jejich práce se stanou součástí publikace vydané Britskou radou.

Rezidenční program představuje pro kandidáty unikátní příležitost k navázání nových mezinárodních vazeb, získání nových perspektiv a možnost nelimitovaného kreativního řešení konkrétního zadání. Případnému vybranému kandidátovi z České republiky pak bude Českým centrem Londýn uhrazena letecká doprava do Londýna a zpět, ubytování po dobu rezidence v Balfron Tower a diety v hodnotě 40 GBP na den po dobu maximálně 12 dnů, stejně tak jako relevantní náklady na prezentaci projektu.

Podmínky účasti:

  • Minimálnědva roky profesionální praxe po ukončení studia
  • Zájem podílet se na mezinárodním projektu
  • Trvalé bydliště a působiště v České republice
  • Dobrá znalost psané i mluvené angličtiny
  • Možnost zúčastnit se rezidence v termínu 8. – 21. června 2014, přičemž výzkumná práce bude probíhat od 9. do 17. června, prezentace pak 21. června 2014
  • Zaslání maximálně 5 ukázek vlastních klíčových projektů (návrhů nebo realizací) nejlépe vystihujících kandidátův architektonický styl v pdf o velikosti maximálně 5 mgb (prostřednictvím wetransfer s označením příjmení, jméno, název projektu)
  • profesníživotopis v angličtině

 

Výběr účastníků

Odborná porota Britské rady vybere na základě dodaných materiálů 10 nejlepších kandidátů tak, aby každou zemi reprezentoval maximálnějeden kandidát.

Uzávěrka přihlášek: 3. dubna 2014

Adresa: Renata Clark, zástupce ředitele

České centrum Londýn, 116 Long Acre, London WC2E 9PA

 

Další informace a zasílání příhlášek:

Renata Clark, zástupce ředitele,České centrum Londýn

email: clarkova@czechcentre.org.uk, tel. + 44 20 7307 5182, +420 234 668 318

http://www.czechcentres.cz/novinky/londyn-architektonicka-vyzva/

www.czechcentre.org.uk, http://design.britishcouncil.org/projects/international-architecture-showcase, http://www.londonfestivalofarchitecture.org

london festival of architec