ČKA poskytuje svým členům službu odběru monitoringu médií.

Zde naleznete souhrn toho nejzajímavějšího z médií

Vážení odběratelé monitoringu médií, 

dostává se k Vám nový výběr zpráv z oblasti architektury, které přinesla v uplynulých dvou týdnech naše média.

Pokud vás zajímají industriální stavby, přečtěte si rozhovor na toto téma s Janem Zikmundem
z Výzkumného centra průmyslového dědictví FA ČVUT (strana 12). O památkové ochraně na území Prahy mluví v dalším rozhovoru Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče na pražském magistrátu (strana 23).

Z rozhovorů stojí za pozornost také ten s architektem Martinem Rajnišem (strana 25), novým městským architektem Krnova Lubomírem Dehnerem (strana 21) a v neposlední řadě i s Arch Vaderem stojícím za populární facebookovou stránkou Archwars mapující nejhorší přehmaty naší architektury (strana 14).

Z odbornějších témat si můžete přečíst o zavádění metody BIM v České republice z pohledu Petra Matyáše ze společnosti di5 architekti inženýři, která tuto metodu již využívá (strana 28).

Jako tip pro příjemné strávení volného času můžete použít pozvánku na výstavu Veřejný prostor CZ / Krajina Města, které je právě ke zhlédnutí v Galerii Jaroslava Fragnera (strana 19).

Jestli Vás zajímá úroveň nastupující generace architektů, prohlédněte si výsledky 18. ročníku Přehlídky diplomových prací, které vyhlásila ČKA na konci října (strana 33 a samozřejmě také na našem webu).

Příjemné čtení přeje 

Tereza Zemanová

 

Monitoring médií je bezplatná služba poskytovaná autorizovaných architektům.
Upozorňujeme, že přílohu ani její části není dovoleno dále jakkoli šířit nebo zveřejňovat.