ČKA poskytuje svým členům službu odběru monitoringu médií.

Zde naleznete souhrn toho nejzajímavějšího z médií

Vážení odběratelé monitoringu médií,

k dispozici je nový výběr nejzajímavějších zpráv z oblasti architektury, které se objevily v našich médiích v uplynulých dvou týdnech.

Častým tématem byla aktuální vlna veder a dostalo se i na pohled architektů, jejich zamyšlení, co městům chybí a doporučení, jak by se měla změnit, aby se dala horka ve městech zvládat lépe. ČTK o tématu hovořila s Petrem Leškem.

Začíst se můžete také do přepisu rozhlasového rozhovoru Adama Gebriana se švýcarskou architektkou Annette Gigon. Rozhovor byl součástí cyklu Bourání a nyní jej Rozhlas opakoval.

Jako vždy nechybí ani přehled dní z regionů. Bylo například zveřejněno rozhodnutí brněnských radních, že zpracování nového územního plánu Brna bude zadáno Kanceláři architekta města. Zato nový územní plán Kroměříže zpracuje vítěz uskutečněné architektonické soutěže – společnost GGM architekti.

A nakonec dobrá zpráva o dokončené realizaci vzešlé z architektonické soutěže – v malé středočeské obci Máslovice otevřeli zrekonstruovanou obecní hospodu s multifunkčním sálem. Autory návrhu jsou Bod architekti.

Příjemné čtení přeje

Tereza Zemanová

Monitoring médií je bezplatná služba poskytovaná autorizovaných architektům.
Upozorňujeme, že přílohu ani její části není dovoleno dále jakkoli šířit nebo zveřejňovat.