ČKA poskytuje svým členům službu odběru monitoringu médií.

Zde naleznete souhrn toho nejzajímavějšího z médií

Vážení odběratelé monitoringu médií, 

předkládáme vám výběr nejzajímavějších zpráv z oblasti architektury, které vyšly v našich médiích v posledním měsíci.

Se začátkem roku 2018 vešla v platnost novela stavebního zákona, o čemž média informovala a zaměřila se na veřejností nejčetnější reflektované aspekty (strany 7, 8). Současně také s koncem roku přinesla ohlédnutí za rokem 2017, který byl bohužel ve znamení propadu stavebnictví (strany 27, 28).

Poměrně pestrý je přehled dění v regionech, kde se v loňském roce uplatnil opět vysoký počet realizovaných architektonických soutěží, a tak ve výběru najdete nemálo informací právě k soutěžím. Co se týče výstavby v hlavním městě Praze, média informovala o vizi premiéra o vybudování nové vládní čtvrti v Holešovicích. Co si o tom myslí vedení tamní radnice, si můžete přečíst na straně 29.

Za pozornost stojí také zpráva, že Ústecký kraj zvažuje zřízení funkce krajského architekta (strana 30). Sousedící Liberecký kraj pak již schválil ustavení speciální komise architektů a urbanistů dohlížející na krajské investice (strana 31).

Přečtěte si také o názorech Petry Kolínské, náměstkyně pražské primátorky pro územní rozvoj, na územní rozvoj v Prahy (strana 5).

Pokud jste se ještě nestihli seznámit s vítězem hlavní ceny České ceny za architekturu 2017, můžete si pročíst přepis rozhovoru autora vítězné realizace Radko Květa s moderátorkou Lucií Výbornou, který vysílal Radiožurnál po vánočních svátcích (strana 9).

Příjemné čtení přeje 

Tereza Zemanová

Monitoring médií je bezplatná služba poskytovaná autorizovaných architektům.
Upozorňujeme, že přílohu ani její části není dovoleno dále jakkoli šířit nebo zveřejňovat.