Zprávy z období 30. května - 15. června 2014.


Dovolte, abych Vás informovala o nejzajímavějších zprávách z oblasti architektury, jimž v uplynulých dnech média věnovala svoji pozornost.

Komora znovu podala návrh na Ministerstvo kultury ve věci prohlášení nádraží v Havířově kulturní památkou. Opětovné podání vzniklo z důvodu přepracování tzv. nových skutečností. Došlo např. k odhalení autorství vzácné mozaiky. Více se dozvíte na straně 17.

K přečtení rozhodně doporučuji i článek Adama Gebriana Tvorba místa, v němž se jeho autor zamýšlí nad specifikem švýcarské architektury. Proč je tamní architektura podle Adama Gebriana tak výjimečná, se dočtete na straně 6.

Jak již zbývá zvykem, řada článků je věnována rovněž architektonickým soutěžím. Tentokrát z nich pro Vás vybírám např. poutavý rozhovor s místostarostou Vodňan Pavlem Janštou, který v něm říká: „Česká komora architektů se již dlouho snaží nabádat nejen své klienty, architekty, ale i města, aby vznikaly kvalitní a hodnotné věci. Příští generace by se měla mít u nás v Čechách na co dívat." (více na straně 8).

Příjemné téměř letní čtení přeje a z Komory zdraví

Zuzana Hošková