Zprávy z období 10. - 29. září 2014


Vážení odběratelé monitoringu médií,

poskytuji ZDE aktuální souhrn zajímavostí a událostí z oblasti architektury.

Dozvíte se, že hned pět tiskových zpráv České komory architektů našlo své uplatnění v médiích. Zelená infrastruktura zlepšuje přírodní kapitál Evropy, přečtete si na straně 11, Právo pak informovalo o tom, že Novému nádraží v Brně chybí odborná diskuse (strana 12), jmenovali jsme také 10 důvodů, proč by měla být architektura tématem komunálních voleb (strana 14), následuje zpráva, že Architekti obhajují stavební předpisy (strana 20) a na své si přišli i studenti, které Komora ocenila v jubilejním 15. ročníku Přehlídky diplomových prací (strana 24).

Neméně zajímavé názory přináší anketa časopisu ASB s tématem zahraniční zkušeností (strana 5). V zahraničí zůstaneme i v článku Hospodářských novin o mezinárodní soutěži o novou pobočku Guggenheimova muzea ve finských Helsinkách (strana 16).

Pro Vaši inspiraci doporučuji i dva rozhovory -  s kurátorkou Národní galerie Radomírou Sedlákovou (strana 18) a architektem Filipem Landou (strana 21). Soutěžní „okénko“ pojednává mimo jiné o ostře sledované soutěži o Malostranské náměstí (strana 15).

Příjemné stále ještě zářiové čtení přeje

Zuzana Hošková