Vážené kolegyně, vážení kolegové,

na počátku tohoto roku se otevřel už šestý ročník České ceny za architekturu. A druhý v pořadí poznamenaný opatřeními souvisejícími s COVID-19, což přimělo jak nás, organizátory, tak i naše mezinárodní poroty k novým způsobům práce a komunikace, překonávajícím komplikace covidové doby. Vše ale zdárně dopadlo, loňský, pátý ročník vyvrcholil opět galavečerem, byť v pozměněném on-line formátu z Divadla Archa, a všichni si odnášíme do dalších ročníků plno nových zkušeností.

Mezinárodní porota letošního, šestého ročníku už provedla užší výběr z přihlášených realizací a všechna tato nominovaná díla budou zveřejněna na nominačním večeru, který se uskuteční na stejném místě jako loni: v objektu Kotelny v areálu Uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou, a to ve čtvrtek 24. června. Dopravit se na tento večer můžete opět zvláštním vlakem, který bude vypraven z Masarykova nádraží v 17.30 hodin, případně standardními vlakovými spoji či vlastní dopravou. Budete-li chtít jet s námi speciálním expressem, je potřeba rezervovat si místa na e-mailu .

Nominační večer začne v 19.00 hodin a my pevně věříme, že bude stejně vydařený jako ten loňský – jsem přesvědčen, že se všichni zase už těšíme na off-line setkání a alespoň náznak návratu k normálnímu životu.

Kromě představení nominovaných děl, ze kterých bude na začátku září vybírat mezinárodní porota letošní finalisty a vítěze České ceny za architekturu, proběhne na nominačním večeru i předání Pocty České komory architektů za rok 2020, kterou zvláštní porota navrhla udělit Janu Bočanovi. A vzhledem k tomu, v jak specifických podmínkách probíhal loňský galavečer, předáme na letošním nominačním večeru také fyzicky ceny všem finalistům ČCA 2020 i ostatním, kteří si je loni nemohli převzít osobně.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, těšíme se s Vámi na shledanou na nominačním večeru České ceny za architekturu 2021!

Ivan Plicka, předseda Grémia ČCA