Vážené a milé kolegyně, vážení kolegové,

končí rok, který měl být s běžně dostupnou vakcínou návratem k normálu po covidovém roce 2020. Bohužel k normálu máme dnes daleko, i když mnozí máme v sobě 3 dávky vakcíny a chováme se zodpovědně, ale nezanedbatelná skupina spoluobčanů dělá vše pro to, abychom si slušivý doplněk obličeje a různá omezení udrželi ještě alespoň rok příští.

Nejde přitom o méně intelektem a vzděláním obdarované jedince, absolventy vysoké školy života, ale o mnohé naše kolegy a významné osobnosti společenského života.

Vy, kteří se obáváte „nevyzkoušené a moc rychle vyrobené“ vakcíny, chipů Billa Gatese nebo jiných nesmyslů šířených celosvětově virálními maily, fake news weby ruské provenience či ústně od zaručených expertů, zkuste použít selský rozum a jednoduchou trojčlenku a spočtěte si výhody očkování a rizika pro sebe, ale především pro své blízké, způsobená neočkováním… a jděte se očkovat, pořád je čas, řecká abeceda má ještě dost písmen a chceme přece zase žít a pracovat normálně.

Jako životní optimista doufám, že 1. února 2022 v CAMPu otevřeme výstavu 6. ročníku České ceny za architekturu a vyhlásíme její 7. ročník. Letošní ročník se skutečně povedl, od přihlášených staveb po porotu a galavečer s tisícovkou hostů ve Foru Karlín – i s respirátory, bohužel.

23. dubna se těším na již snad normální valnou hromadu, tentokrát v Olomouci. Pokud se to podaří zorganizovat, v pátek 22. 4. v podvečer, bychom chtěli vyrazit na nedaleký hrad Helfštýn, vítěze 6. ročníku ČCA, s průvodci nejpovolanějšími – autory rekonstrukce Mirkem Pospíšilem a Martinem Karlíkem z atelieru-r, doprovázenými panem kastelánem. Prověříme maximální kapacitu takové „before party“ před VH a dáme vám vědět.

Za pár dní jsou Vánoce, letos s kratším volnem mezi svátky než jindy, tak si je užijeme o to koncentrovaněji. Čísla infikovaných sice klesají, ale i tak se chraňte, ať se v plném, zdraví a síle potkáme v lednu 2022, v roce, kdy se s covidem-19 už naučíme normálně fungovat, jako s běžnou chřipkou.

Šťastné a veselé Vánoce a úspěšný nový rok 2022.
 
Váš předseda Jan Kasl