Vážené kolegyně, vážení kolegové,

divný rok s COVID-19 pokračuje, naštěstí ale také pokračují i jiné, příjemnější události. Jednou z nich je Česká cena za architekturu 2020. V době relativního covidového klidu na konci června se uskutečnil v objektu Kotelny areálu Uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou Nominační večer ČCA 2020, zdařilý i tím, že na chvíli poskytl alespoň zdání normálního provozu. Na tomto večeru bylo představeno celkem 27 děl, která do užšího výběru nominovala mezinárodní porota. Ta z nich pak na svém jednání vybrala finalisty a jednoho z nich jako držitele hlavní ceny letošního ročníku ČCA.

Galavečer ČCA 2020 se měl původně podle plánu konat v úterý 24. listopadu v sále FORA Karlín. Už v září ale bylo jasné, vzhledem ke zhoršující se covidové situaci a z ní vyplývajících omezení, že budeme muset pro konání letošního galavečer najít alternativní řešení. Bereme vzniklou situaci se všemi jejími omezeními jako výzvu posunout dramaturgii galavečera zase o kus dál.

Přijměte tedy pozvání k účasti na Galavečeru ČCA 2020, který se bude konat v Divadle Archa v pondělí 23. listopadu od 19.00 hodin - link pro jeho sledování najdete dále v tomto newsletteru. Ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, už produkční tým Divadla Archa dokončuje jeho přípravu. Těšit se můžeme opět na moderátora Jiřího Zemana, další performance Petra Nikla, ale i na možná překvapivé hosty. A, samozřejmě, na všechny finalisty ČCA 2020, na držitele hlavní ceny ČCA 2020, cen partnerů a také ocenění za Výjimečný počin, vybraného na základě hlasování Akademie ČCA.

Nestandardní, obtížná doba přináší mnoho komplikací – v osobním i profesním životě. Může být ale i výzvou k hledání nových řešení, ke změně zaběhnutého, k nové zodpovědnosti. Věříme, že se nám to podaří – a že součástí téhle evoluce (nikoliv revoluce) bude i letošní ročník České ceny za architekturu.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, těšíme se s vámi na viděnou na galavečeru ČCA 2020!

Ivan Plicka, předseda Grémia ČCA