03.06.2016

Tisková zpráva ACE - Členské státy Evropské rady architektů vyjadřují podporu Německu při udržení HOAI

Německo nedávno informovalo Evropskou komisi o skutečnosti, že nebude rušit systém honorářového řádu pro architekty a inženýry (HOAI).

04.05.2016

Komora si do svého čela zvolila opět Ivana Plicku

Představenstvo České komory architektů si na svém prvním zasedání po dubnové valné hromadě zvolilo jako svého předsedu opět architekta Ivana Plicku. Posty obhájili i všichni místopředsedové.

21.04.2016

O prestižní Českou cenu za architekturu bude bojovat 476 děl

O nové prestižní ocenění se nyní uchází úctyhodný počet téměř pětistovky přihlášených prací, z nichž porota složená z renomovaných zahraničních architektů nejprve vybere přibližně padesát architektonických realizací, které budou představeny na nominačním večeru 14. června v kulturním prostoru La Fabrika.

19.04.2016

XXIII. valná hromada České komory architektů

16. dubna 2016 v prostorách Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně proběhla XXIII. valná hromada České komory architektů (ČKA).

29.02.2016

Studie EEIP potvrzuje, že architektonické soutěže jsou nejvhodnějším způsobem zadávání veřejných zakázek na projektové práce

Dokument zpracovává především problematiku architektonických soutěží a porovnává jejich efektivitu s klasickým výběrovým řízením ve veřejných zakázkách.

20.01.2016

Česká komora architektů vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu

Česká komora architektů (ČKA) vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Architekti do ní mohou svá díla přihlašovat do poloviny dubna 2016. Vítězové přehlídky kvalitních architektonických realizací budou představeni na slavnostním galavečeru na konci letošního roku.

12.01.2016

Česká komora architektů podporuje snahu o prohlášení Libeňského mostu kulturní památkou

V souvislosti s aktuálním děním kolem Libeňského mostu a zejména jeho setrvávajícímu ohrožení, chce ČKA znovu upozornit na výlučnost této dopravní stavby.

04.01.2016

Architekti a stavebníci musí mít možnost bezplatného přístupu k normám

V květnu 2015 Nejvyšší správní soud (NSS) v Brně rozhodl, že Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ) musí zdarma zpřístupnit závazné technické normy. To by se však s připravovanou novelou tohoto zákona podle návrhu Sněmovního hospodářského výboru mělo změnit.

01.12.2015

Pocta České komory architektů 2014: Věra Machoninová

V letošním roce se porota Pocty České komory architektů rozhodla jednomyslně udělit cenu architektce v minulosti mnohanásobně na tuto poctu nominované: Věře Machoninové.

21.10.2015

Co přináší novela stavebního zákona z pohledu architektů?

Chystaná novela měla za účel zjednodušit, zpřehlednit a zrychlit povolování staveb, protože procesy jsou v naší zemi ve srovnání se sousedy jedny z nejpomalejších. Předložený návrh novely však podle našeho názoru viditelné urychlení ani zjednodušení nepřinese.