Předmětem soutěže bylo nalezení rozvojové vize a celkové koncepce koordinovaného rozvoje transformačního území Florence/Masarykovo nádraží. Soutěžní týmy měly za úkol představit návrh urbanistické struktury, návrh koncepce kvalitních, hierarchizovaných a provázaných veřejných prostranství, návrh koncepce všech způsobů dopravy a dopravní obslužnosti území, návrh koncepce krajiny ve městě a návrh koncepce veřejné a občanské vybavenosti v území.

Soutěž proběhla formou soutěžního workshopu, který měl následující parametry:

  • podle předmětu řešení byla soutěží urbanistickou, podle účelu soutěží projektovou;
  • soutěžní workshopbyl mezinárodní, veškerá komunikace probíhala v českém a anglickém jazyce;
  • šlo o užší soutěž – porota vybrala uchazeče z jejich portfolií na základě přihlášky do soutěže (předpoklad 5 týmů);
  • soutěžní workshop byl neanonymní, soutěžní porota, tedy i zadavatelé vedli se soutěžícími v průběhu workshopu přímý dialog;
  • soutěž byla dvoufázová – v 1. fázi připraví týmy koncept revitalizace zájmového území, který bude v 2. fázi rozpracován do návrhu revitalizace zájmového území;
  • do 2. fáze soutěže vybrala porota minimálně 3 a maximálně 5 soutěžních týmů.



Vyhlašovatel

ČSAD Praha holding a.s. / Masaryk Station Development, a.s.

Organizátor

ONplan lab, s.r.o.

Sekretář soutěže

Petr Návrat

ONplan lab, s.r.o.
sídlo: Františka Křížka 362/1, 170 00 Praha 7
kontaktní adresa: Karmelitská 18/379, 118 00 Praha 1

Řádní členové poroty - závislí

Lenka Burgerová, hlavní město Praha
Jaromír Hainc, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy
Petr Palička, Penta Real Estate
Tomáš Ctibor, 4ct / ČSAD Praha Holding
Tomáš Hřebík, městská část Praha 8

Řádní členové poroty - nezávislí

Ing. arch. Pavel Hnilička
Winy Maas
Kees Christiaanse
Matthew Carmona
Regina Loukotová
Michal Sedláček

Náhradníci poroty - závislí

Petr Hlaváček, hlavní město Praha
Tomáš Murňák, hlavní město Praha
Luboš Križan, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy
Dušan Ševela, Penta Real Estate
Pavel Vráblík, ČSAD Praha Holding
Klára Filaunová, 4ct / ČSAD Praha Holding
Petr Hejma, městská část Praha 1

Náhradníci poroty - nezávislí

1


UNIT architekti: Filip Tittl, Michal Kohout, David Tichý, Šárka Jahodová, Roman Hrabánek, Natálie Glukman , A69 – architekti: Boris Redčenkov, Jaroslav Wertig, Silvia Matisová, Cyril Nešleha, Prokop Tomášek , Marko&Placemakers: Igor Marko, Petra Marko , European Transportation Consultancy: Jiří Souček, Miroslava Maxa , Ecoten: Jiří Tencar, Sagnik Bhattacharjee, Norbert Glejdura, Jakub Červinka , Terra Florida: Lucie Vogelová, Eliška Šárová , Colliers: Kevin Turpin , Místní konzultanti: Ivan Gabal ,

2


AGPS Architecture: Matěj Draslar, Marc Angélil, Manuel Scholl, Mindy Michel, Rahime Osmani, Thomas Legler, Ramon Beer, Urvi Nandha , Atelier Girot: Christophe Girot, Fujan Fahmi, Michael Mosch, David Berli , IBV Hüsler: Luca Urbani, Serena Marra , Místní konzultanti: Yvette Vašourková, Igor Kovacević , B.I.R.T. Group: Pavel Vorlíček, Jan Mleziva , Vizualizace: César Barbaran ,

2


De Architekten Cie.: Branimir Medić, Igor Sladoljev, Stefano Lombardi , M2AU: Linda Obršálová, Daniel Struhařík, Filip Musálek, Václav Mihola, David Helešic , Lola Landscape Architects: Peter Veenstra, Artur Borejszo, Simon Verbeeck, Fanny Genti, Yueying Wan, Roberto Coccia, Ulrike Jägert, Jie Wang, Nerea Febré Diciena, Charlie Roelse, Lucio Fiorentino, Jeroen Stroetzel , Konzultanti: Ondřej Kvaček, Vladimír Šlepeta, Tomáš Apeltauer, Francois Jacob Wieddenhoff, Richard Gibbs

[Hodnocení poroty]