Czech Design Week - druhý ročník prodejní přehlídky designu

Kde: KOTVA, Revoluční, Praha 1
Kdy: 4. - 13. 11. 2016 

Inkubátor nejgeniálnějšího českého designu představí komiks i brutalistní architekturu.

Pět desítek tvůrců představí v obchodním domě Kotva ty nejgeniálnější kousky českého designu.
Vstupné je zdarma a to i na doprovodné přednášky a prohlídky. Těšit se můžete i na populárního komentátora architektury Adama Gebriana.

„Kotva jakožto perla moderní české architektury a klenot brutalismu bude hostit i přednášky se zajímavými hosty, chybět nebudou ani komentované prohlídky po stopách architektky Věry Machoninové, která je autorkou nejen Kotvy, ale také hotelu Thermal Karlových Varech či obchodního domu DBK,“ říká jeden z organizátorů přehlídky Tomáš Holý s tím, že spolupracuje s iniciativou Respekt Madam, za níž stojí vnučka Machoninové Marie Kordovská, která dílo své babičky popularizuje.

Na co se můžete těšit? Mezi taháky jistě bude patřit již oceněný start-up, který vyvíjí 3D komiks zvaný Nanits Chronicles. Vtáhnou vás nejen do děje, ale i do výroby komiksu, který boří hranice tradičního formátu a klasických okének v časopisech. Nanits Chronicles jsou totiž digitální a s hudbou. Zajímavý je i příběh tradiční značky Snaha. Ta se původně specializovala na zdravotní obuv. Letos prošla výrazným přerodem a lákat může i na limitované edice, za kterými stojí návrháři jako Miro Sabo či Petra Ptáčková. Všechny boty hezky česky a hlavně „Made in Česká republika“. Chybět nebudou ani jedinečná zrcadla Patrika Proška, které vám vykouzlí úsměv na tváři, keramické brože na motivy origami či nábytek.

Doprovodný program je určený nejen pro profesionály, ale i širokou veřejnost. Jedním z témat, které se na přednáškách otevře, bude i problematika ochranných známek, které čas od času potrápí nejen designéry. Na Czech Design Week vystoupí patentová právnička Michaela Chytilová. Neméně zásadní je rovněž volba barev, ať už jde o kolekce oblečení, interiér či obaly nebo při tvorbě loga. Nejen o tom, jak barvy ovlivňují spotřebitele, bude mluvit specialistka v oboru Alena Ratajová přezdívaná firemní čarodějka.

Czech Design Week se snaží popularizovat český design a hledat nové talenty. Mezi přihlášenými proto převažují mladí profesionálové, mezi kterými odborná porota Czech Design Weeku vybere toho nejlepšího. Letošní porotu tvoří například návrháři Lukáš Lindner, Maroš Bartoš či Miro Sabo. „Loni byla takto oceněna formace Vobouch, která zaujala svými keramickými vázami v betonu. Ti se letos stanou autory nové ceny, která bude během slavnostně předána,“ doplnil Holý.

Další akce

07. 09. 2022 09:00 Konference
08. 09. 2022 08:30
08. 09. 2022 09:00
09. 09. 2022 08:30 Konference
14. 09. 2022 11:30 Konference