Kruh vás srdečně zve na přednášku z cyklu Architektky: 

Kodaň - Město pro lidi 
Tina Saaby (DK) - Architektka Kodaně o rozvoji a udržitelnosti přívětivosti města

čtvrtek 3.12. / 19:30 / Kino Světozor / Vodičkova 22, Praha 1

Vizí Kodaně je stát se nejlepším místem pro život – metropolí pro lidi. Jednou z hlavních architektonických a urbanistických strategií rozvoje Kodaně je přívětivost pro život. Oficiální strategie městského života v Kodani upřednostňuje život ve městě před městským prostorem a městský prostor před budovami. V posledních deseti letech byl v Kodani kladen velký důraz na rozvoj městského života a na lidský rozměr, který je klíčový pro rozvoj a udržitelnost města.V přednášce se Tina Saaby zaměří na celoměstské strategie a vzorové příklady z Kodaně. Bude se diskutovat o tom, jak město ulehčuje proces rozvoje.

Tina Saaby je od roku 2010 architektkou města Kodaně. Inspiruje, podporuje a radí politikům a městské správě. Spoluvytváří architektonické direktivy a vize spojené s dokumentem The City of Copenhagen’s Architectural Policy.Tina Saaby absolvovala v roce 1997 na Dánské královské akademii výtvarných umění pro architekturu, design a restaurátorství. Mnoho let působila jako architektka částečně jako partner ve studiu Witraz Architects v Kodani a také byla místopředsedkyní Dánské asociace architektů. Nyní je hostující profesorkou na Sheffieldské univerzitě a externí zkoušející na univerzitách v Roskildu a Kodani a také na Dánské královské akademii výtvarných umění pro architekturu, design a restaurátorství. Na této akademii je také předsedkyní hlavní poradní komise. 

Po přednášce bude následovat diskuze konaná ve spolupráci s IPR Praha a Dánským velvyslanectvím. Moderovat bude Osamu Okamura. Diskutovat budou Pavla Melková (IPR Praha), Vratislav Filler (sdružení Auto-mat) a další.

Vstupné 70 / 50 Kč.
Přednáška i diskuze budou v angličtině bez tlumočení.

Architektky SAABY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pořádá: Kruh
pod záštitou: České komory architektů
partneři: Dánské velvyslanectví v ČR, IPR Praha 
projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace české architektury, Sipral a. s., MDA Praha s. r. o. , Laufen CZ a.s.
mediální partneři: Radio 1, Rádio Wave, ERA21, archiweb.cz, Earch, časopis Stavba, Material Times

 

 

Další akce

07. 09. 2022 09:00 Konference
08. 09. 2022 08:30
08. 09. 2022 09:00
09. 09. 2022 08:30 Konference
14. 09. 2022 11:30 Konference