Mies cena1

Nave de Música

Národní galerie v Praze, Zlatý řez a Velvyslanectví Španělska

vás srdečně zvou na představení architektonického studia

Langarita-Navarro Arquitectos,

držitele Zvláštního uznání pro začínající architekty Ceny Miese van der Rohe 2013.

Pozvání k prezentaci přijali a vítězný projekt představí María Langarita a Víctor Navarro.
Moderuje Radomíra Sedláková, teoretička architektury a kurátorka Národní galerie v Praze.
Kde: Korzo, Veletržní palác, vstupné: zdarma.

Před prezentací vás srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy Evropské ceny za současnou architekturu – Ceny Miese van der Rohe s Radomírou Sedlákovou. Prohlídka začíná v 16.30 hodin.
Kde: 1. patro, Veletržní palác, vstupné 80 / 50 Kč (zahrnuje také vstupné na výstavu).

 

KRÁTKÉ PŘEDSTAVENÍ LANGARITA-NAVARRO ARQUITECTOS

Dvojice mladých španělských architektů María Langarita a Víctor Navarro spolupracuje od roku 2005 jako studio Langarita-Navarro Arquitectos se sídlem v Madridu.
Seznam jejich staveb zahrnuje rezidenční, komerční i kulturní projekty, z nichž k posledním patří realizace Medialab-Prado, centra digitálního umění v Madridu.
Práce studia byly prezentovány na řadě výstav, například na Bienále architektury v Benátkách v letech 2008 a 2014.
Během svého působení na světové architektonické scéně získali autoři řadu ocenění - naposledy Young Architect of the Year Award 2014.

K jejich nejprestižnějším cenám patří Zvláštní uznání pro začínajícího architekta Ceny Miese van der Rohe 2013.

Komise ocenila jejich realizovaný návrh pro Red Bull Music Academy v Madridu z roku 2011.

Red Bull Music Academy (RBMA) je putovní hudební festival, který se stěhuje každý rok na jiné místo. V roce 2011 se měl konat v Tokiu, ale kvůli následkům zemětřesení musel být narychlo přeložen jinam. Za místo konání festivalu byl zvolen kreativní prostor známý jako Matadero Madrid, situovaný v madridském areálu průmyslových skladů ze začátku 20. století.

Stavební projekt byl koncipován jako dočasná konstrukce s hlavními kritérii adaptability a reverzibility, aby bylo možné ji bez velkého úsilí a nákladů v průběhu času částečně nebo úplně přestavět. Za těchto okolností a ve stavu nouze začala práce na infrastruktuře, která by odpovídala přesným technickým a akustickým potřebám festivalu a zároveň posílila, podpořila a obohatila řadu extrémně intenzivních uměleckých setkání, která se odehrají mezi zúčastněnými hudebníky. RBMA  v Matadero Madrid spustil programování nového prostoru věnovaného audiotvorbě a výzkumu, nazvaného Nave de Música. Návrh sledoval pět hlavních kritérií: termíny a rozpočet, zachování budovy skladu, programové požadavky, akustika a dočasnost. Výsledkem je projekt, který se rozvinul v interiéru budovy ve formě fragmentované městské struktury, v níž vznikají proměnlivé vztahy mezi stávajícím prostředím a  performancí, blízkostí a nezávislostí, a která tak může nabídnout komunitě uživatelů prostoru nečekaná jeviště pro jejich aktivity.

María Langarita studovala na Universidad de Navarra (ETSAUN) a nyní vyučuje na Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid (ETSAM).
Víctor Navarro absolvoval studium architektury na ETSAM a nyní přednáší na Universidad Europea de Madrid.

www.langarita-navarro.com

Langarita-Navarro Arquitectos

Další akce

01. 02. 2022 08:30 Webinář
01. 02. 2022 08:30 Konference
01. 02. 2022 09:00 Seminář
01. 02. 2022 15:00 Webinář
01. 02. 2022 19:00 Akce ČKA