Zúčastněte se konference o financování památek

Projekt Máme vybráno se již třetím rokem věnuje financování památek v České republice z různých pohledů. Také letos pokračuje celodenní konferencí a soutěží veřejných sbírek na kulturní dědictví. Rádi bychom vás seznámili s programem a nabídli možnost včasné registrace.

Oblast financování kulturního dědictví není věc jednoduchá a navíc se stále vyvíjí. Samostatnou kapitolou jsou dotace, granty nebo příspěvky z veřejných rozpočtů. Těm byla konference věnována v minulých letech. V roce 2014 nabízejí organizátoři pohled na získávání prostředků z jiných, zejména soukromých zdrojů, protože veřejné prostředky nemohou nikdy zcela pokrývat aktuální potřeby. Nové zdroje financování a jejich specifika je tedy nutné hledat a učit se je vhodně používat.

Hlavním cílem a smyslem konference, která se uskuteční 27. května v dominikánském klášteře v Praze, je předávání aktuálních a podnětných informací o možnostech financování památek. Setkání navazuje na úspěšný první a druhý ročník, kterých se celkem účastnilo na 200 zájemců. Aktuální program letošní konference je k dispozici na stránkách MÁME VYBRÁNO.

Program je rozdělen do dvou částí. Dopolední blok nabízí samostatné přednášky, odpolední pak panelové diskuze. „Na základě loňského setkání a názorů účastníků jsme se rozhodli zachovat stejnou strukturu a zajistit účastníkům jak zajímavé a podnětné přednášky z praxe, tak i širší prostor pro diskuze na aktuální témata. Na konferenci jsme pozvali lidi, kteří již realizovali nebo realizují úspěšné projekty a rádi se o své zkušenosti podělí s ostatními. Z programu lze jmenovat třeba aktuální veřejnou sbírku na chatu Libušín, kterou představí ředitel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm Jindřich Ondruš nebo projekt Adopce významných pražských hrobů, jejímž autorem je ředitel Správy pražských hřbitovů Martin Červený. Za zmínku stojí také slovenská iniciativa na vybudování kulturního prostoru v Nové synagoze – Kunsthalle Žilina, ale i řada dalších. Jistou novinkou je blok věnovaný bankovním produktům, které mohou vlastníci a správci památek využívat. Do programu jsme ho zařadili právě na základě požadavků účastníků loňské konference.“ komentuje za pořadatele letošní setkání Aleš Kozák z pořádajícího Institutu pro památky a kulturu, o.p.s.

Konference je určena majitelům a správcům památek z řad soukromých osob, zástupců obcí, státních institucí, církví a dalších, kteří chtějí načerpat inspiraci v oblasti financování památek a sdílet své zkušenosti s ostatními. Registrovat se můžete ZDE.

 

Akce získala záštitu České komory architektů.

MÁME VYBRÁNO

Další akce

02. 07. 2022 18:00 Výstava
04. 07. 2022 10:00 Konference
07. 09. 2022 09:00 Konference
15. 09. 2022 09:00
15. 09. 2022 10:00 Konference