Termín: čtvrtek 26. května 2016 od 14.00 hodin
Místo: Česká komora architektů. Josefská 34/6, Praha 1

Zápis z debatního cyklu OTTA - Vzdělávání dětí a mládeže v architektuře ze dne 26. května 2016 >>

Česká komora architektů (ČKA) ve spolupráci s platformou Architekti ve škole, Nadací Proměny Karla Komárka a spolkem Pěstuj Prostor pořádala další setkání z debatního cyklu OTTA. Setkání navázalo na mezioborovou diskusi Architektura ve vzdělávání, která proběhla před dvěma lety v Plzni v Domě hudby. 

Téma péče o prostředí, ve kterém žijeme, je přirozeně zásadní, a ve společnosti se mu dostává větší pozornosti. Pro zájem o prostředí a pocit spoluodpovědnosti za něj je ale potřeba dlouhodobě takový vztah pěstovat a utvářet. Proto je klíčové, aby se ve školách a školkách odpovědný a smysluplný vztah k prostředí pomáhal tvořit a podporoval. 

Cílem setkání bylo zhodnotit aktuální situaci ve vzdělávání k péči o kulturní prostředí – architekturu, a to v návaznosti na plzeňskou debatu a memorandum, které na ní bylo přijato. 

Na diskusi jsme pozvali všechny, kteří se tématu vzdělávání dětí a mládeže věnují, architekty, pedagogy, městské i krajinářské architekty, politiky, zástupce neziskových organizací, veřejné správy i širokou veřejnost.

Další informace:

www.cka.cz
www.facebook.com/CeskaKomoraArchitektu
www.architektiveskole.cz
www.nadace-promeny.cz
pestujprostor.plzne.cz  


LOGO TEXT NEWavk 6logoPP cz kratke barva 01 page 001