Logo_Pecha_Kucha

Srdečně zveme na PechaKucha Night Prague vol. 43 ve středu 22. 4. 2015 od 20.20 hodin již tradičně v kině Aero.

Vstupenky je možné zakoupit online zde: http://kinoaero.colosseum.eu/incoming.aspx?mrsid=6&eventid=38577, fyzicky na pokladnách kin Aero, Světozor a BIO|OKO.

Mluvčí:

ToyBox
Česká komiksová autorka, která v lednu letošního roku představila svůj knižní debut nazvaný Moje kniha Vinnetou. Na knize pracovala tři roky, je zároveň autorkou scénáře i výtvarné podoby. Kromě tvorby komiksu se věnuje streetartu, ilustraci a grafickému designu. V současné době je možné její streetartové práce vidět kromě blogu www.toybox.cz v Hradební ulici v Českém Krumlově, v rámci galerie Egon Schiele Art Centrum.
http://www.toybox.cz

Lukáš Kokeš
Vystudoval Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU. Spolu s Klárou Tasovskou natočil celovečerní dokumentární film Pevnost (2012) o neexistujícím státě Podněsterské moldavské republice. Společně nyní pracují na několika dalších projektech. Zajímá se o vzájemné průniky hraného a dokumentárního filmu, o konceptuální práci s filmovým obrazem, kterou využil naposledy v jedné z povídek filmového pásma Gottland (2014), koncipované jako nekonečný švenk, běžící pás svého druhu. Z jeho filmografie stojí za zmínku snímky Pokus o duchovní nápravu opraváře televizí Josefa Lávičky v devíti obrazech (2008), 59/184/84 (2009), V.I.P. (2013). Zároveň se věnuje kreativní dramaturgii nových dokumentárních projektů pro českou větev HBO.

Veronika Vlková a Jan Šrámek
Absolventi Fakulty výtvarných umění v Brně tvoří autorskou dvojici od roku 2010. Ve svojí tvorbě se pohybují na hranici mezi výtvarným uměním, ilustrací a animovaným filmem. Výsledný prostor, v němž se dvojice pohybuje, označil kurátor Jan Zálešák, jako „rozšířené pole animace“. Společně během několika posledních let dospěli ke komplexnímu pracovnímu postupu, který zahrnuje bohatou škálou výstupů: maleb, nejčastěji akvarelů, digitálních tisků, objektů, instalací nebo animací, které jsou v rámci galerijních výstupů artikulovány do jednotného vizuálního jazyka. Na svých projektech dlouhodobě spolupracují s animátorem a režisérem Martinem Búřilem.
http://www.vlkovasramek.net

Tereza Havlínková
Absolventka FAMU pod vedením Štěpánky Šimlové se věnuje médiím fotografie a videa. Vedle audiovizuální tvorby také moderuje vysílání Radia Wave a podílí se na jeho obsahu. V současné době žije a pracuje v Praze.
http://www.terezahavlinkova.com

David Krňanský
Student ateliéru malby na pražské UMPRUM. Je představitelem současné aktivní mladé generace umělců. Zabývá se aktuálním fenoménem post-internetového umění a zombie malby i modernistickými vlivy minulosti. Ve své práci typicky protíná polohu vlastní poetické estetiky intervencemi ironických komentářů.
http://davidkrnansky.tumblr.com

Kateřina D. Drahošová
Absolventka ateliéru malby Fakulty umění Ostravské univerzity. Zaobírá se fenoménem bloudění, krajinou a člověkem, pamětí, místem, podhoubím, hmotou: "Vše si nosíme sebou. Vezeme kárku, zahrádkářské kolečko nebo jdeme jen s batohem či kufrem. Ať už je to pomyslné, či ne, každý si něco nese. Jsme jako rozmotávající se izolepa. Přijela jsem se zahrádkářským kolečkem, s archivem, se včelím úlem. Materiál z něj se vysypal a rozletěl se do všech stran."
http://katerinadobroslavadrahosova.tumblr.com

Boris Meluš
Absolvent ateliéru grafického designu a vizuální komunikace na pražské UMPRUM. Věnuje se designu knih a uživatelských rozhraní a vizuální komunikaci kulturních událostí. S Martinem Šichmanem, v rámci jejich společné platformy oximoron, navrhují výstavy a ekologickou architekturu. Momentálně žije v Bratislavě a pracuje v bratislavské Cvernovce.
http://boris.melus.sk
http://www.facebook.com/oximoron.sk

Lucie Kašiarová a Karolína Hejnová (Studio ALTA)
L. K. je slovenská tanečnice a choreografka působící v Čechách, zakladatelka a ředitelka Studia ALTA, K. H. je jeho produkční a programovou koordinátorka. Společně představí prostor, ve kterém můžete tanec a divadlo nejen sledovat, ale i provozovat.
http://www.studioalta.cz

Ondřej Chybík a Michal Krištof (Chybik+Kristof Associated Architects)
Architektonický ateliér založili roku 2010 v Brně. Velkou měrou se zabývají modulární architekturou, dále urbanismem a krajinářskou architekturou. Na konci roku 2013 zvítězil jejich návrh v soutěži na český pavilon pro Světovou výstavu Expo 2015 v Miláně, který je vytvořen systémem modulární kontejnerové výstavby. Nyní pavilon stojí. O průběhu přípravy, realizaci a očekávání promluví na PKNP.
http://www.chybik-kristof.com

Martin Karel Klusoň
Vandrák, Country Bůh a Lump. Narodil se v Litomyšli a vyrůstal na pomezí Vysočiny a Sudet. Jeho jazykem jsou Architektura, Loutka, Text, Kresba, Zvuk. Taky Cirkus, Tanec, Světlo. Vypráví příběhy prostorů, staví noclehárny a trucovny a dělá všední zázraky. To Vše Pohybem.
http://vimeo.com/user14201167
http://www.country-buh.cz

Barbora Zmeková, Jan Hora a Jan Veisser (ORA)
Začínající architekti, partneři a spolujezdci. Jsou tři a pracují dohromady. Mají to tady rádi, o to víc je baví to tu ještě zlepšovat. Je jim vlastní jak tvorba celkového konceptu, tak práce na jednotlivém detailu. Snaží se tvořit Originální Regionální Architekturu. http://www.o-r-a.cz

Lukáš Karbus
Absolvoval brněnskou FaVU, kde se ve druhém ročníku začal zajímat o techniku akvarelu. Jeho náměty jsou krajina, zátiší a jako oddechovku sem tam namaluje abstraktní kompozici. Pracuje s většími formáty akvarelového papíru, maluje pomalu. Na práci se potřebuje soustředit. Obecně se dá říci, že reflektuje nejbližší věci prostoru, který nás obklopuje, krajinu, rostlinstvo, minerály, prostor, nádoby, vzduch, světlo atd., a pokouší se je "nabízet" ve srozumitelné formě. http://www.lukaskarbus.net

Petra Strá
Básnířka. Její poezie někdy vyvolává dojem jazyka in statu nascendi, kdy se běžná slova teprve rodí z předjazykové, dosud neartikulované materie… a silně evokuje folklorní kořeny, jazykovou magii, zaříkávání.

Zhou JunSheng
"My inspiration of thinking derives mainly between my native cultural and western culture, namely I journey to west in order to find out where is east. What am I working on, is through research of language and medium of photography, to inquire what essence of things is. On the other side, I take photographs because a subconscious impulse - photographing is a bilateral process, and through this medium, things and I encounter each other." http://www.zjunsheng.com

PechaKucha Night Prague Team
www.pechakucha.cz
www.pechakucha.org

Další akce

07. 09. 2022 09:00 Konference
08. 09. 2022 08:30 Konference
08. 09. 2022 08:30
08. 09. 2022 09:00
14. 09. 2022 11:30 Konference