reSITE 2015 "Sdílené město / City as Commons" - pátek 11. 12. 2015

Tento týden míří do Prahy experti právě na tuto problematiku. Mara Balestrini a Frank Kresin vystoupí na veřejné přednášce a otevřené diskusi. Mluvit se bude o tom, jak sdílená ekonomika – v Praze zastoupená zatím jen projekty jako Rekola či Uber – změní budoucnost měst. Pomůže vytvořit sociálně spravedlivější město? Jak působí na rozvoj kreativního průmyslu? Může lidem umožnit více se zapojit do plánování rozvoje města?

V Praze se zaměříme především na to, jak se mohou obyvatelé pomocí chytrých technologií propojovat v zájmu lepší komunikace spojené s městským plánováním a vyjednáváním mezi jednotlivými aktéry procesu výstavby města: obyvateli, městskou správou, plánovači a developery”, říká Frank Kresin, který se specializuje na umělou inteligenci a v nizozemské Waag Society vede výzkum v oblasti kultury, městské správy a podnikání ve městech. “Musíme se vážně zamyslet, čím by mohla správná data pro město být, a jak lépe sbírat data, která mají pro jednotlivce i obyvatele ve městě smysl,” doplňuje ho Mara Balestrini, ředitelka bristolského think-tanku Ideas for Change, jenž se specializuje na participativní plánování města.

Přednáška se koná 11. prosince od 18:00h v Prostoru CCEA v ulici Karoliny Světlé 31, Praha 1.
Naváže večerní diskusní salon od 21:00 v hotelu Emblem v Platnéřské 19, Praha 1.

Obě akce jsou přístupné zdarma bez potřeby předchozí registrace. Vedle toho proběhne ještě expertní workshop pro pozvané specialisty z řad urbanistů, podnikatelů i neziskového sektoru. 

Balestrini i Kresin jsou kapacitami ve svém oboru a my jsme rádi, že si udělají čas na workshop s odborníky z našeho institutu. Ti se od nich mohou inspirovat, jak by se progresivní trendy v plánování města mohly promítnout třeba do strategického plánu Prahy,“ říká Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy, který akci spolupořádá. Téma sdílené ekonomiky v České republice dlouhodobě zkoumá urbanistický projekt reSITE, na jehož pozvání oba experti do Prahy zavítají. Nad akcí převzalo záštitu i Nizozemské velvyslanectví v ČR.

Mediálními partnery akce jsou:  Archiweb, Bulletin ČKA, Dotyk, Eurostav, AD Magazin, Moderní Obec, ProPamátky, Radio 1, Veřejná Správa, Stavitel, Stavba.

 

Další akce

17. 07. 2022 15:00 Vernisáž
07. 09. 2022 09:00 Konference
15. 09. 2022 09:00
15. 09. 2022 10:00 Konference
09. 11. 2022 09:00