Předmětem soutěže bylo zpracování architektonicky výtvarného řešení pravobřežního mezimostního městského parteru v Písku (vyjma přilehlých objektů) při dodržení daného upřesňujícího zadání (stavebního programu).
Výstava prací byla zahájena 15. 10. 2013 veřejným projednáním ve výstavních prostorech Sladovny, kde byly představeny veškeré oceněné práce. Práce neoceněné byly zároveň vystaveny ve foyer Sladovny, kam byly přidány po veřejném představení i oceněné práce s popisem umístění. V tomto prostoru byly práce vystaveny do konce listopadu a byly přístupné bezplatně pro všechny zájemce. Na počátku prosince chtělo město výstavu zcela odstranit, nicméně po úvaze ji přesunuli do prostoru šatny, aby umožnili návštěvníkům Sladovny shlédnout možnosti úpravy nábřeží po co nejdelší dobu - tyto prostory již svou velikostí neumožňují plnou propagaci autorů děl, ale jedná se o původně neplánovanou časovou nadstavbu vystavení.
8. 11. 2013 -Vítězný návrh na úpravu nábřeží v Písku se radním nelíbí. Je prý složitý
Vyhlašovatel
Město Písek
Sekretář soutěže
Josef Zábranský
odbor výstavby a ÚP/MěÚ Písek, Velké náměstí č.p. 114, 39719 Písek, tel/fax: 382 330 756/ 382 214 431, e-mail: josef.zabransky@mupisek.cz
Předseda poroty
Řádní členové poroty - závislí
Ing.Tomáš Franců
Řádní členové poroty - nezávislí
Ing.Jan Šteflíček
Částka 60 000,-
Ing. Tomáš Fremr, Ing. arch. Jan Pala, Ing. arch. Adéla Palová, Ing. arch. Vladimír Dolejšek
Hodnocení poroty
Návrh nápaditě navrhuje bohatou kompozici řešeného parteru a umožňuje jeho multifunkčnost. Parter doplňuje o komorní prostředí amfiteátru. Vytváří široký společenský prostor doplněný dynamikou navržených komunikací a prvky veřejné zeleně. Navrhuje parkové úpravy s přímou návazností na historické centrum města.
Částka 40 000,-
Mgr. akad. arch. Radka Kurčíková
Hodnocení poroty
Návrh upřednostnil utilitární přístup k vodě a umožňuje komunikaci řešeného prostoru jako celku. Ve svém pojetí vytváří sociální prostor se zvýrazněnou promenádou, která je doprovázena jednoduchou alejí a přírodním břehovým prvkem.
Částka 25 000,-
Ing.arch.Jan Psota, Atelier Vltava s.r.o. - Ing.arch.Zbyněk Buchta, Bc.Iveta Horáková, Bc.Jan Augustin
Hodnocení poroty
Návrh řeší jednoduchou formou přístup k řece a funkčně zapojuje celý říční břeh k sousední přilehlé promenádě. Přibližuje uživateli řešeného území národní kulturní památku Kamenného mostu díky navrženému pobytovému schodišti. Území řeší ve třech úrovních pěších tras.
Odměna
Částka 15 000,-
Vyšehrad ateliér s.r.o.
Hodnocení poroty
Návrh přírodně posoudil řešený říční břeh jako odpověď na břeh protější a začleňuje ho do komunikačního prostoru řešeného území. Prokazuje možnost usazení prvku kavárny do svahu jako funkční doplněk sociálního prostoru.
Odměna
Částka 10 000,-
Ing. arch. David Grygar
Hodnocení poroty
Návrh upřednostnil jednoduché pojetí řešení, které vyzdvihuje prostor před Kulturním domem pomocí vysunuté terasy. Vytváří zde i příjemný sociální prostor pobytového parku.