Přeskočit na obsah

Adaptace budov

Termín
11. 6. 2024
Čas
16:00 - 18:00
Kategorie
Seminář
Místo konání
ČKA, Josefská 34/6, Praha 1 nebo online přes aplikaci Zoom
Organizátor
ČKA a Rethink Architecture Institute
Počet bodů
0,5
Více informací
forms.gle

S blížícím se létem se více než po zbytek roku skloňuje otázka připravenosti měst na horké počasí. Podle klimatologů se budou letní teploty stále zvyšovat, jak je tedy možné budovy a veřejný prostor na měnící se klima adaptovat a kde se můžeme inspirovat? Co by městům pomohlo adaptovat se na vyšší teploty? Jaké technologie máme k dispozici a jaké jsou s nimi spojené náklady? A lze budovy a prostory adaptovat i bez použití technologicky náročných řešení?

Seminář představí základní pojmy spojené s adaptačními strategiemi pro budovy i veřejný prostor a příklady dobré praxe v ČR i zahraničí. Podíváme se, jak jev tepelného ostrova ovlivňuje výběr materiálů, barev, množství zeleně i hospodaření s vodou. Ukážeme si, co dělat s existujícími stavbami a jak je zrekonstruovat tak, aby se v létě nepřehřívaly, a to na konkrétních projektech.

Seminářem vás provedou:

  • Aleš Brotánek, autorizovaný architekt, člen sdružení ABateliér, externí vyučující na Katedře architektury FSv ČVUT v Praze.
  • Kateřina Eklová, odbornice na udržitelnost budov a architektury, spoluzakladatelka Rethink Architecture.

Akce bude trvat 2 hodiny a bude vedena interaktivní formou: přednášející představí část tématu a hned během akce je prostor pro vaše otázky či osobní zkušenosti. Akce proběhne osobně v Praze, tak online pro účastníky z celé ČR. Můžete se přihlásit i v případě, že se vám nehodí termín: záznam semináře vám zašleme a budete se na něj moci podívat později.

Co si ze semináře odnesete:

  • Praktické tipy pro adaptaci budov s ohledem na udržitelnost, které můžete přenést do své praxe.
  • Prezentaci v pdf včetně odkazů na zdroje.
  • Odpovědi na vaše otázky během semináře a zaslání podrobnějších zdrojů po akci.
  • Záznam semináře, na který se můžete podívat znovu.

Akce je ohodnocena 0,5 body v celoživotním vzdělávání ČKA. Seminář spolupořádají Česká komora architektů a Rethink Architecture Institute a je součástí projektu LIFE ClimArchiBase.

Cena:

  • 700 Kč základní cena
  • 500 Kč cena pro autorizované členy/ky ČKA, architekty/tky do 29 let, rodiče na mateřské či rodičovské dovolené a studenty/ky

Registrujte se zde