Přeskočit na obsah

Jak nastavit ZOOM?

Zoom je aplikace pro videokonference, kterou používáme při on-line seminářích.

Jak se přihlásit do ZOOMu?

Jak se přihlásit do ZOOMu?

 1. Klikněte na přihlašovací odkaz, který Vám přišel e-mailem.
 2. Pokud si nechcete stahovat ZOOM do svého počítače, můžete se připojit přes webový prohlížeč. Klikněte na „Launch Meeting“ a pak na možnost „Join from your browser“.
 3. Pokud máte stažený ZOOM do svého zařízení, seminář se vám automaticky otevře po kliknutí na odkaz (případně vás při připojování vyzve k zadání ID a hesla). Pokud máte ZOOM stažený, ALE seminář se Vám automaticky neotevřel, klikněte na „Launch Meeting“.
 4. Pokud se chcete připojit s kamerou, klikněte na “Join with Video”. Pokud se chcete připojit bez kamery, klikněte na “Join without Video”. Kameru si můžete během školení kdykoliv vypnout i zapnout.
 5. Počkejte, až Vám povolíme vstup.
 6. Klikněte na “Join with Computer Audio”.
Čemu věnovat pozornost?

Čemu věnovat pozornost?

 1. Přihlaste se včas - Přihlaste se prosím několik minut před začátkem školení, abyste se ujistili, že Vám funguje připojení a zvuk.
 2. Zadejte své jméno a příjmení - Klikněte na tlačítko “Participants” ve spodní liště. Otevře se seznam všech účastníků, včetně Vás. U svého jména klikněte na “Rename”, zadejte Vaše jméno a příjmení, abychom Vás dokázali identifikovat.
 3. Mikrofon - Pokud zrovna nemluvíte, vypněte si v levé části spodní lišty mikrofon. Okolní hluky, které mikrofon snímá, mohou rušit přednášejícího i ostatní účastníky. 
 4. Kamera - Kameru si můžete vypnout či zapnout v levé části spodní lišty kliknutím na ikonu kamery. Pokud máte špatné připojení, vypnutím kamery můžete dosáhnout kvalitnějšího přenosu.
 5. Komunikace s přednášejícím - Pokud máte dotaz či připomínku, napište ji do chatu. Na výklad či otázky přednášejícího můžete reagovat také pomocí reakce “palec nahoru” či “potlesk”. Tyto reakce najdete ve spodní liště pod tlačítkem “Reactions”.